O pasjach drutach ,szydełku, nitkach i tym czym człowiek żyje.
Dodatki na bloga
Blog > Komentarze do wpisu
Luźne oczka.

Dzisiaj będzie trochę techniki ,poniewazżwertowałam net w poszukiwaniu luźnego nabierania oczek i takowegoż ich zakończenia.

Potrzebowałam gdyż zaczęłam kolejny szal ,ale bez bordów i tradycyjne nabieranie oczek nawet na druty dwa rozmiary większe od tych na których robiłam wzór tez nie pomagało ,brzeg był mało elastyczny i sznurowaty ,ale znalazłam rozwiązanie i tu umieszczę ...na przysłość ;0))

Najlepszą metodą okazła się ta pierwsza ( resztę też wypróbowałam)

 

 

 

 

 

A teraz rzecz o elastycznym zakończeniu zaczynam od tego,który najbardziej  mi się przydał,

brzeg wyszedł na prawdę elastyczny ;0)

 

 

 

 

 

Znalazłam również jak zakończyć brzeg  igłą, trochę mnie to oświeciło ,ale nie za bardzo bo filmik krótki ,ale mniej więcej wiem jak resztę moze dokombinuję ,a może ktoraś z was ma w swoich zbiorach tą metodę?

 

 

Ponieważ w komentarzach dostałam jeszcze jeden namiar na fajne zakończenie robótki zamieszczam by był widoczny.

DZIĘKUJĘ

 

 

środa, 24 lutego 2010, maosia1

Polecane wpisy

  • Podsumowanie.

    Tytuł zapowiada pewne zmiany i zakończenie pewnego etapu. Za mną miesiąc diety, straciłam w sumie 6kg i wczoraj już "obcy " zauważyli ;0) Dzisiaj zmierzyłam się

  • Sukienka.

    Tak ,tak zgadza się sukienka została skończona w niedzielę ,tak że jedna z bitw została wygrana. Nici to "Maxi" i inne resztki jakichś kolorowych kordonków ,szy

  • Za dobrze szło.

    Za dobrze mi szła praca z tymi szalami.Doszłam do etapu wszywania bordu i...wyszła moja inteligencja chyba poniżej IQ rozwielitki ,aż wstyd się przyznać jaki ze

Komentarze
2010/02/25 11:04:30
O rany , gdyby nie systematyczna lektura blogowa zostalabym w drutowym srednioweiczu ,a tak zawsze cos przydatnego .Wprawdzie na innym blogu nauczylam sie jak elastycznie zakanczac , ale az tyle metod , zaraz to pospisuje i szkolenie sobie zrobię .
-
Gość: mi.lea, *.kalisz.mm.pl
2010/02/25 14:50:49
Jeszcze może się przydać video Cat Bordhi, tam przy zamykaniu oczek robi się narzut.
Zamykając prawe oczko - narzut na lewo, zamykając lewe oczko - narzut na prawo. Na końcu jest pokazane, jak przeciąga nitkę z ostatniego oczka. Co prawda nie wiem, jak ten sposób elastyczności ma się do innych. Polecam jej pozostałe filmiki, oraz sposób robienia skarpetek.
www.youtube.com/watch?v=abBhe-JYmgI&feature=channel

Dzięki za pozostałe filmiki!