O pasjach drutach ,szydełku, nitkach i tym czym człowiek żyje.
Dodatki na bloga
Kategorie: Wszystkie | BIŻUTERIA | DRUTY | SZYDEŁKO | TECHNIKA | WZORY-opisy
RSS
sobota, 16 lutego 2008
"Sasankowa" tunika

Skończyłam moją tunikę z "Sasanki" druciki nr 2,5 i 3 .

Trochę było kombinowania no i bez prucia też się nie obyło ,ale skończyłam i co najwazniejsze trafiłam w rozmiar hura !!! ,bo ostatnio miałam z tym problemy i to spore.

 

 

tunika

 

Tunika powstała według koncepcji własnej : z jakiegoś swetra odgapiłam górę ,potem w oko wpadł mi wzór dołu , wykorzystałam rękawy zauważone w jakimś "Phildarze" i o to jest moja własna wersja , na końcu wykończona szydełeczkiem wokół dekoltu.

 

Wreszcie jestem z niej zadowolona i będę w niej chodzić namiętnie :)

 

Tunika "Phildarowa" powstaje też z "Sasanki" , już mam całe plecy i prawie cały przód powoli zrobią się rękawki i gotowe he ,he fajnie brzmi gotowe tylko kiedy?

 

 

No i grubaśny sweter przydał się dzisiaj , co prawda nie w górach , ale na koniach mamy w końcu zimę !!!

Ciekawe jak długo?

19:02, maosia1 , DRUTY
Link Komentarze (5) »
wtorek, 12 lutego 2008
Grubaśny sweter

Za oknem prawie wiosna ,zakwitły przebiśniegi i pierwsze prymulki , a ja skończyłam dziergać grubaśny sweter na okrągło z włóczki z odzysku . Jest na prawdę bardzo ciepły ,taki w góry ,ale może też się przyda na chłodniejsze dni na łonie natury przy ognisku :) . Póki co czeka w szafie na swoją premierę.

 gruby sweter

 

 

Moje postępy z obrabianiem zdjęć idą powoli ,ale przynajmniej w Photoshopie umiem "coś" już zrobić.Matko ile to czasu zabiera takie macanie na czuja i godzinki przy monitorze lecą jak wściekłe ,a w chałupie pobojowisko.

 

 

Zaczęłam dłubać tunikę z "Phildara" wreszcie ! Oczywiście powstaje przy dużym wsparciu Dagmary :) Na razie nie mam się czym chwalić , bo po raz 3 sprułam plecy ,wyszły za krótkie wiec muszę na nowo wprowadzic korektę gubienia oczek. No i muszę iść do sklepu wymienić druty na żyłce są okropne ,strasznie haczą wełnę ,mam nadzieję ,że pani nie będzie robić problemów - choć różnie to bywa nie każdy jest uprzejmy.

14:55, maosia1
Link Komentarze (3) »